Asteapta castigatorul lui Berdych v Stakhovsky.

– BATennisWorld (@BATennisWorld) 26 februarie 2014

Retragerea pentru Davydenko pune capat turneului pentru rus, care a atins un maxim de cariera pe locul 3 in lume in 2006 si nu a fost clasat in Dubai.

Tumaini Carayol de la  Tennis View Magazine a  comentat despre nefericita cadere a lui Davydenko:

Cariera lui Davydenko este o adevarata rusine. Imbatranirea etc. este normala, dar caderea a inceput exact asa cum arata doar ca un concurent autentic

– Tumaini (@tumcarayol) 26 februarie 2014

In timp ce Davydenko are inca un final nefericit pentru un turneu in CV-ul sau, Tsonga trecand la runda urmatoare marcheaza inca un favorit care continua.

Si, dupa cum noteaza contul Tennis Tipster, pauza este foarte necesara pentru Tsonga:

Tsonga primeste o zi libera mult necesara cu o trecere dupa ce Davydenko se retrage cu o accidentare a coastei #ATP

– Tennis Tipster (@TastyTennisTips) 26 februarie 2014

In ceea ce priveste urmatorul adversar al lui Tsonga, Tomas Berdych a organizat una dintre cele mai dominante performante ale zilei asupra lui Sergiy Stakhovsky.

Castigul lui Berdych nu a pastrat niciodata indoiala in timp ce a trecut prin Stakhovsky si in runda urmatoare. Tennis TV ofera un infografic al performantei magistrale a lui Berdych:

Statistici meci: Tomas #Berdych v Sergiy #Stakhovsky @DDFTennis #tennis pic.twitter. com / 9jInmo2K9w

– TennisTV (@TennisTV) 26 februarie 2014

Chiar sub scorul oficial, care deja spune despre cat de puternic a fost Berdych, timpul meciului este listat. Si da, citeste 57 de minute.

In timp ce Tsonga vine cu multa odihna, Berdych nu a trebuit sa munceasca din greu in timpul meciului sau care a dus la o batalie cu jucatorul nr. 10 din lume. lipinbor.ru

In ultimele meciuri de simplu ale zilei, Lukas Rosol a dat o usoara suparare pe numarul 8 Dmitri Tursunov pentru a avansa.

• matrimonial constanta

Atat numarul 1 Novak Djokovic, cat si numarul 4 Roger Federer au ramas, de asemenea, in forma maxima, cu victorii uriase.

In timp ce Djokovic a rulat in meciul sau, Federer a trebuit sa mearga la un al treilea set si sa depaseasca un deficit de 2-0 in setul final, ca Tenis. Contul oficial Twitter al com arata:

Federer, la un punct distanta de urmarirea 0-3 in locul 3, castiga 6 din ultimele 7 jocuri pentru a-l invinge pe Stepanek cu 6-2, 6-7, 6-3. #RacquetReaction sa vina.

– TENIS. com (@Tennis) 26 februarie 2014

In ceea ce priveste bratul de dublu, ziua pentru Rosol nu a iesit la fel de bine. Dupa eliminarea lui Tursunov, a fost imperecheat cu Andreas Seppi, care a pierdut al doilea meci al zilei in fata lui Tomasz Bednarek si Lukas Dlouhy.

Mahesh Bhupathi si Denis Istomin l-au doborat pe Oliver Marach si Florin Mergea intr-unul dintre cele mai interesante meciuri ale zilei. Dupa ce au renuntat la primul set, Bhupathi si Istomin s-au luptat inapoi pentru a ajunge la trei seturi unde au scos o victorie cu 16-14 pentru a avansa.

Actiunea continua in ziua 4, deoarece vedetele de top ale tenisului vor incerca din nou sa-i uimeasca pe fanii din Dubai joi. Dupa mai multe runde de actiuni palpitante si uneori socante pana in prezent, Ziua 4 garanteaza ca va fi o alta senzatie. med-doska.ru